JADŁOSPIS
HOME
SIEĆ ŚMIECHu
TIDA TIDA
DOWCIPY
NAGROBEK
NASZE GIERce FLASHOWE
GANJA SWEEPER
TETRIS
KIKUGI
MEDIA
FLASHKI
TEXTy
TWÓJ KOMP W NOCY
EWOLUCJA MÓZGU
ZATRUDNIMY
PIES SIĘ ZESRAŁ
TEKSTY
KUBUŚ PUCHATEK
MUMINKI
JAJA W ZESZYTACH
POEZJA
PAMIĘTNIKI
PYTANIA
GRAFFa
GALERIA ŚMIECHU
UNTITLED-COMICS
REAL LIFE PL
DEFORMATOR TWARZ
KARYKATURY
KROWY W ASCII
PIERDY
KSIĘGA GOŚCI
ZAMÓW MAILa
POWIADOM ZNAJOMEGO
o SMIECH.NET
AUTORzy
WSPÓŁPRACA
Kalkulatory online


SMIECH.NET
tworzy ekipa z
3RedAnts StudioInne nasze strony:
mms
calculla.pl
calculla.com
tooschee
 Ewolucja szarych komórek, a picie i ćpanie
Dane do tego textu pochodzą z jednego z artykułów z czasopisma "New England Journal of Medicine".

Teoria ta jest w 100% popierana przez smiech.net, a także sprawdzona przez nas doświadczalnie...


TEORIA EWOLUCJI KOMÓREK MÓZGOWYCH


1 - Dzikie bawoły poruszają się z taką szybkością, jak najwolniejszy ze stada. W przypadku ataku na stado, najwolniejszy i najsłabszy ma najmniejsze szanse przeżycia. To się zowie "selekcja naturalna" i jest to baardzo dobre dla stada, bo powiększa szybkość i jakość ogółu stada przez regularne eliminacje najsłabszych osobników.

2 - Mózg ludzki to (w uproszczeniu) uporządkowany zestaw neuronów, tworzący siatkę decyzyjną. Taka siatka jest tak szybka i doskonała, jak jej najsłabsze ogniwo (podstawy sieci neuronowych). Na szczęście w odpowiednio "złych" okolicznościach - najsłabsze neurony umierają (zupełnie jak w przypadku przytoczonych tu bawołów).

3 - Alkohol i ziele, według niektórych źródeł, zabijają szare komórki. Ale jeśli zauważy się powyższe 2 punkty:
3.a - nadmierne spożycie alkoholu lub ziela niszczy w pierwszym rzędzie te najsłabsze.
3.b - tak więc regularne łojenie i przypalanie, pozwala przez "naturalną selekcję" usunąć z mózgu jego słabsze ogniwa - WNIOSEK NR 1: mózg staje się szybszy i sprawniejszy. Stwierdzono nawet zależność między weekendowym popijaniem, a poniedziałkową i wtorkową wydajnością w pracy.

4 - Powyższe wnioski są sprzeczne z tym, co sądzi się powszechnie. Twierdzi się, że picie i jaranie w młodym wieku, powoduje komplikacje w wieku późniejszym. I tu jest błąd rozumowy:
4.a - Stwierdzono, że stado bawołów pozbawione naturalnych wrogów, nie ma możliwości naturalnej eliminacji słabych osobników. Staje się coraz słabsze. Ostatecznie ( w najdrastyczniejszym przypadku ) zamienia się w niezdolną do obrony i samodzielnej egzystencji hodowlę krówek.
4.b - Rzutując to na człowieka - kilka lat po studiach, gdy życie się "stabilizuje", zakłada się rodzinę - możliwości łojenia i przypalania jest coraz mniej - wydajność osobnika spada. Typowy inżynier, który świeżo po studiach "wymiatał" w swojej dziedzinie, w wieku lat 30-stu paru jest już tylko cieniem siebie z przeszłości. Nie może konkurować, ze świeżo dyplomowanymi kolegami.
WNIOSEK 2: jedynie ci, którzy kategorycznie przestrzegają rygoru regularnego spożywania substancji "udziurawiających", mogą utrzymywać poziom intelektualny na wysokim poziomie...

PODSUMOWANIE - z powyższego wynika przez implikację (dowody są trywialne, więc nie przedstawimy ich tutaj):
WNIOSEK 3: lepiej nie łoić NIGDY, niż łoić za młodu i przestać później
WNIOSEK 4: jeśli łoić, to od młodych lat. Nie za wcześnie - nie wtedy kiedy WSZYSTKIE komórki są jeszcze silne i nie wymagają eliminacji. Dopiero wtedy, gdy mózg domaga się usuwania słabszych elementów (w pracach medycznych sugeruje się zacząć w wieku 13 - 15 lat - w zależności od indywidualnych cech osobnika)
WNIOSEK 5: jeśli łoić, to do końca. Nie przestawać tak długo jak się da (dopóki pozamózgowe elementy organizmu wytrzymują)
WNIOSEK 6: zacząć łoić można zawsze (reakcja organizmu pozytywna). Przestać - nie należy nigdy (reakcja organizmu negatywna).
WNIOSEK 7: z oczywistych względów, należy używać produktów wysokiej jakości. Dlatego na piciu i paleniu NIE WOLNO OSZCZĘDZAĆ

Powyższa analiza jest jak najbardziej obiektywna. Oczywiście każdy kto będzie chciał ją obalić, znajdzie tu wiele subiektywnie widzianych luk. Ale wtedy niech łyknie coś mocniejszego i przypali blanta - na pewno zmieni zdanie...
o nas | współpraca | kontakt | Kemu Studio

Copyright © 2000 - 2008 by Kemu StudioTwńj IP:3.230.154.90